Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.05.2015 13:38:43 

Airy Vixen Graceful Avalanche

2009

 

27. prosince

máme za sebou moc fajn procházku. Vixinka si dosytosti zaběhala v Komenského sadech. Úžasnou společnost nám dělala Lucinka s Algidou a také Filip s Darcy. Filipovi díky za fotky.

Darcy, Algi a Vix Algi a Vix Algi a Vix Algi a Vix 

21. prosince

tak sníh je tady a Vixinka si ho pořádně užívá. Není sekundy, aby neměla celou hlavu bílou. :) Včera jsme s Filipem a Darcy podnikli delší procházku u nás v lese. Pár fotek můžete vidět níže. Přikládám také fotky z domu.

Vix Vix  Vix 

Vix  Vix Vix a Darcy Vix 

16. prosince

Vixie oslavila svých 6 měsíců a to 11. prosince. Oslava to byla zcela v její režii a tak to taky vypadalo. Měl jsem pro ni připravenou sušenou hovězí kost, ale po návratu domů jsem opravdu neměl sebemenší důvod jí něco dát, ikdyž přece jen něco dostala, spíš se dá říct, že dostala :).

Co se týká zdraví, tak to se nám naštěstí vrací. Vixinka již dovádí venku, zatím ale bez kamarádů (ti jsou ještě nemocní). Už se těším až vyrazíme zase s Darcy a Algi někam ven.

 

7. prosince

Vixinka se stále nemůže zbavit kašle. Sice je to již 1000 krát lepší, ale každý den aspoň 3 krát kýchne. Dnes jsem koupil nové kapky a tak doufám, že zaberou a my se budeme moci za chvíli věnovat našim aktivitám, které jsme teď na docela dlouhou dobu odložili. Doma ale nezahálíme a v poslední době trénujeme nový povel "postřeh" na naši první lednovou výstavu.

 30. listopadu

dnes dobírá Vixie antibiotika, ale po včerejší procházce /cca hodina a půl/ dnes ráno zase kuckala. Doufám, že to nebude nic vážného a kašel se jí zase nevrátí. Proto opět nastolujeme klidový režim a uvidíme jak se to bude dále vyvíjet. Snad to nebude moc dlouho trvat a bude zase moci běhat. Klidový režim jí moc nesedí, nedokáže byt ani 5 minut v klidu. Neustále mi nosí nějaké hračky a chce se přetahovat nebo něco aportovat. Kéž už by byl konec toho neustálého odpočívání. Přikládám pár fotek ze cvičáku. Byly foceny těsně před nemocí Vix.

Vix Vix Vix  

20. listopadu

dnes jsem musel s Vixie na veterinu, poslední dobou se nějak moc dusila. Paní doktorka řekla, že se jedná o kašel a že by mohl být infekční, takže se máme držet dál od pejsků, to pro Vix nebyla moc dobrá zpráva, protože běhání za nimi prostě miluje. Myslím si však, že to těch cca 5 dnů vydrží, ale co je nereálné, je to, aby byla v klidu :) myslím, že ikdyby umírala tak u toho bude hopsat :). Kvůli nemoci musíme odložit sobotní cvičák, nedělní expedici a uvidíme jak se vše bude vyvíjet dál. Doufám, že paní doktorka měla pravdu a do 10 dnů bude zase jako rybička.

Málem bych zapomněl, že při návštěvě veteriny byla Vixie také zvážená. Momentálně má 14.6 kg a mám takový pocit, že už váží více než Darcy. Co Filipe? :)

 

15. listopadu

EXPEDICE KINBETSIJ aneb bahenní lázně, v tento den jsme vyrazili v počtu 10 a půl člověka :) a 14 psů na výlet. Vyjeli jsme vlakem do Jistebníka a od tama jsme šli okruh v Chráněné krajinné oblasti Pododří. Mělo se jednat o výlet dlouhý cca 14 km, ale během výletu jsme se dověděli, že těch 14 km bylo bráno vzdušnou cestou, takže to bylo cca 20 km. Vixinka vše ušla bez sebemenších problému. Jediný problém byl však ten, že mě přestala vnímat. Takže přivolání či cokoliv jiného bylo rázem ta tam. Výlet byl pro mně psychicky vážně náročný :) avšak velice poučný a teď pečlivě, každou možnou chvíli trénujeme povel "Ke mně" a já se snažím být maximálně důsledný. Fotografem výpravy byli Tomáš a Hanka, takže fotky najdete zde a zde.

naše skupina Vixie naše skupina 

11. listopadu

Vixinka oslavila svých 5 měsíců. Přikládám rovněž fotky z víkendu v Praze. Nejsou sice nic moc, ale aspoň něco :) Kouknout můžete zde.

Vixie Vixie Vixie 

 7. - 8. listopadu

víkend v Praze. V pátek 6. listopadu jsme vyrazili v doprovodu Lucy do Prahy. Ubytovaní jsme byli u Ivetky v Břevnově a bylo nám tam moc fajn. Díky za ochotu nás ubytovat. V sobotu ráno nás Luca s Peťou a Dejnou vyzvedli a vyrazili jsme směr Letňany, kde probíhala výstava psů. Chtěl jsem vidět štěňata a dorost borderek, ale tak brzy se nám nepovedlo dorazit. Škoda. Na místo jsme dojeli kolem 10 hodiny a já se spojil se Zuzkou a Vixie potkala po dlouhé době svého brášku Rica. Pak následovala procházka po pavilonech. Za chvíli se k nám přidala i Danča a Ponco. Společně jsme koukli na Dog Dancing a taky na závody Agility a prošli pár stánků. Vixinka dostala novou hračku na přetahování od firmy Gappay a byla z ní nadšená. Chtěl jsem koupit ještě svítící obojek, ale naše snaha byla bohužel marná :(. Pomalu se blížila jedna hodina a to se mi již ozvala Martina. Takže po jedné hodině jsme již byli před halou a potkali jsme se tam i s Anetou, Šivou a Kedym. Nakonec jsme se tedy v Praze sešli v počtu čtyř sourozenců a taky přijela Martina s Joykou a Rozárkou. Vixie pořádně poblbla s bratry a pak nás Martina zase hodila na Břevnov. Za což ji ještě jednou moc děkuju. Nevím jak bych se v Praze dostával do Břevnova :). Neděle byla v duchu malého odpočinku. Naši hostitelé odjeli do Brna na výstavu a my dva s Vixie jsme lebedili u televize. V půl třetí pro nás přijel Péťa a jeli jsme za Lucou do Stodůlek, kde probíhala agi intenzivka. Vixie se tam opět vydováděla se svým bráchou Kedym a po 8 hodině jsme vyrazili zase zpět do Ostravy. Z našeho rodinného setkání budu mít snad pár fotek, ale počasí nám moc nepřálo a štěňata se také nasnažila moc pózovat, takže si myslím, že většina fotek bude špatná. Uvidím jak to s fotkama vypadá a pak bych nějaké dodal. Momentálně přikládám fotky Martiny.

Vixie Praha Letňany 7. 11. 2009 Vixie a Joy Praha Letňany 7. 11. 2009 Vixie Praha Letňany 7. 11. 2009 

 3. listopadu

vyrazili jsme za Lucinkou a Algidou na Fifejdy. Byl to moc fajn večer, kdy se obě holky krásně vylítaly a my s Lucinkou pokecali. Příští úterý vše zopakujeme a asi se k nám přidá i Filip s Darcy. Zahajujeme novou tradici společného úterního venčení. :) Na víkend jedeme do Prahy, kouknout se na výstavu a taky se tam setkáme s Martinou a Joykou. Nebudou tam také chybět sourozenci Vixie a to v podání Rica, Ponca a Kedyho. Jsem zvědavý jak se malá na ně bude tvářit :).

 25. října

společně s Lucinkou, Algidou, Filipem a Darcy jsme vyrazili na obrany. Vixinka se teď jen kouká, jelikož přezubuje, tak si dáváme od obran na chvíli pauzu. Na Vixie jde však vidět, že ji pauza v obranách není moc příjemná. Když vidí figuranta, tak by se do něj nejraději zakousla :) Po skončení dvou kol Algidy a Darcy jsme vyrazili za Lucou do Hlučína, kde probíhaly závody v agility. Cestu z Třebovic do Hlučína jsme podnikli vlakem a pak jsme šli kolem štěrkovny pěšky. Na závodech jsme pozdravili Lucu a za chvíli zase vyrazili zpět směr Poruba. Zpátky jsme již šli pěšky. Netušil jsem, že na cestě potkáma tak velké množství cyklistů. Naivně jsem si myslel, že všechna kola jsou již schovaná a zazimovaná :).Vixinka šla celou cestu moc pěkně. V Třebovicích jsme se následně rozloučili s ostatními a vyrazili autobusem domů. Byl to moc fajn den, za který děkuju Lucince a Filipovi.

Fotky přidám později, až je nám pošle Lucinka. :) Fotky dodány a zveřejněny :-D

 Algida a Vixie Darcy, Algida a Vixie Darcy, Algida a Vixie

Ostravské borderky

 24. října

stěhujeme se, taď ale nevím zda je to dobrá zpráva nebo špatná. Dnešní den jsme začali se stěhováním v 9 ráno a v 19.00 hod. jsem práci na chvíli ukončil a šel s malou aspoň jednou na delší procházku ven. Máme však za sebou cca polovinu práce. Vše jde hooodně pomalu a mě začíná děsit pondělí. V každém případě je v bytě již nainstalovaná přepážka v podobě ohrádky mezi kuchyní a obývákem, takže Vixinka bude moci být v mé pracovní době v kuchyni a v předsíni. Jen doufám, že vestavěná skříň a kuchyňská linka aspoň nějakou dobu vydrží v neporušeném stavu. :)

 19. října

máme tady další týden. Dnes jsem byl Vixinku zvážit u veterináře a malá zase přibrala. Momentálně váží 11,8 kg. Cestou domů jsme si hráli a házeli aport, malé to docela jde, ale sem tam se prostě rozhodně, že ho nepřinese a nepřinese a nehne s ní vůbec nic. Při hraní za námi doběhl ridgeback a já jsem byl automaticky odsunut na vedlejší kolej. Vixinka mně však překvapila, když jsem zavolal, tak přišla. Měl jsem úžasný pocit. Ona poslechla. Ridgeback totiž neposlouchal téměř vůbec :), za chvíli co si ho pán odvedl, byl zase zpět. Odvolání Vixinky již pak nebylo tak snadné, jako to bylo poprvé :(. Zítra jdeme na hodinu poslušnosti, tak uvidíme co se zase naučíme. Snad se to bude jen a jen zlepšovat.  

11. října

Vixinka má dnes 4. měsíce a svoje malé výročí oslavila u tety Lucy. Jelikož se mi v prácí chýlily termíny, nezbylo mi nic než jít v neděli pracovat a tak Vixinku hlídala Luca společně s kluky. Malá si to pořádně užila, zvláště když mohla celý den blbnout se strejdou a ostatními kluky. 

 9. října

Vixinka dostala svoji první velkou kost a tady je pár fotek :)

 Vixinka Vixinka Vixinka 

5. října

v neděli jsme se byli kouknout na agi závody v Třebovicích. Vixince se vše moc líbilo. Byla ze závodů nadšená. Luca nám tam ukázala další cvik na kterém budeme pracovat. Přikládám také pár fotek ze cvičáku a taky všechny fotky z návštevy Helči a Darby, které jsou na rajčeti.

 Vixie Neo + Vixie Vixie 

27. září

další víkend je za námi. Tentokrát celému víkendu dominovala neděle. Vyrazili jsme za Helčou a Darby do vesničky Veselá. Cesta byl docela dost dlouhá a to jen díky neuvěřitelným prostojům mezi jednotlivými vlakovými spoji. Museli jsme dokonce dva krát přestupovat. Vixinka svoji první jízdu vlakem zvládla velice dobře. Téměř celou cestu se totiž snažila zakousnout Darcy a sem tam jí to docela vycházelo. Při přestupu na třetí vlak jsme se chvíli procházeli kolem nádraží a Filip si všiml, že Vixince krvácí z tlapky. Naštěstí to nebylo nic vážného. S Filipem jsme ji ranku zastříkali akutolem a Vixinka ani nevěděla, že je zraněná. V Zašové nás už u vlaku čekala Helča s Darby. Cesta do Veselé byla příjemná a rychle utíkala. Za chvíli jsme stáli před statkem Helči. Na dvorku nás přivítaly kočky a také zlatý bažent. Vixince se opravdu moc líbíl. Myslím, že ale bažant její nadšení nesdílel. Po krátké přestávce v Helčině pokoji, kde jsem si najivně myslel, že Vixie usne, jsme vyrazili směr louka. Tam bylo již přichystané ohniště a my se pustili do lesa hledat nějaké dřevo. Pak jsme opékali špekáčky a pak se trochu prošli. Pesani celou dobu lítali jako utržení z řetězu. Byl to vážně moc fajn den a to díky Helči, která nás pozvala a úžasně hostila. Ti co jste s námi nejeli jste vážně o hodně přišli, na cestu domů jsme dokonce dostali výslužku a tou byl pravý Heryanovský med :). Jo a na statku byli k vidění zlatí bažanti, krávy, slepice, krůty, včely, kočky, psy, andulky, papoušci, zebřičky, králíci a na něco jsem jistě ještě zapomněl :).

Vixie Darcy Vixie Darcy a Darby Darby Vixie a krávy :)  

24. září

tak a máme za sebou další tři krušné dny. V úterý jsme s Vixie vyrazili obhlédnout agi cvičák v Zábřehu a na malé bylo vidět, že ji to zajímá. Tolik pejsků a všichni něco dělali. No a taky na cvičáku byla Algida a Darcy, takže malá byla ve svém živlu. Zase ani jedné nechtěla dát pokoj. Darcy si jí moc nevšímala, tak se malá upla na svou velkou kámošku Algidu.

Ve středu jsme vyrazili na 17. hodinu na cvičák poslušnosti do Třebovic. Jelikož jsme tam trénovali přivolání tak nám to moc nešlo. Tento povel si Vixie moc nezafixovala, takže nám dělá docela problém. Jelikož jsem malou již 3 x venku hledal, tak jsem se rozhodl, že už bude chodit jen na vodítku. Přivolání budeme muset pořádně trénovat.

Dnes jsme opět vyrazili na agi cvičák a poprvé si proběhli pod dozorem Lucy tunel. Malá byla docela šikovná a tunel krásně proběhla, s vidinou zakousnutí hračky od Nea si asi ani nevšimla, že běhé skrz tunel :).

Díky Markétce jsem se dostal k fotkám z nedělních obran tak jich pár přikládám.

obrany - Třebovice - 20. září 2009 obrany - Třebovice - 20. září 2009 obrany - Třebovice - 20. září 2009 obrany - Třebovice - 20. září 2009 obrany - Třebovice - 20. září 2009 obrany - Třebovice - 20. září 2009 

21. září

tak a máme za sebou další vydařený víkend. V pátek jsme měli jít hned po práci na veterinu na poslední očkování, ale jelikož se nám naskytla možnost vyrazit na procházku s Lucinkou a holkama, tak jsme veterinu přesunuli na sobotu. Po práci jsme si šli jen na chvíli zaházet talířem ven a pak následovala bašta. Po půl hodině odpočinku jsme vyrazili směr Futurum. Na zastávce nás už čekala Lucinka s Algidou a Dorinkou a hned jsme vyrazili směr louka a okolí. Byla to moc příjemná procházka a Vixinka se pořádně vyblbla s Algidou. Po procházka následovala cesta autobusem domů a do hajan. Vixinka byla moc utahaná a hned usla. V sobotu jsme vyrazili hned ráno na veterinu. Vixinka byla zvážená a na váze se ukázalo, že už holka má 9 a půl kila. Očkování opět zvládla moc dobře. Odpoledne jsme vyrazili společně s Ondrou a Terezkou na procházku do lesa a pak na chvíli na zahrádku. Vixinka zase přišla domů umořená jako hrom a tak zase hned usla. V neděli jsme hned ráno vyrazili společně s Filipem a Darcy na obrany. Vixie byla opět moc chválená. Má asi talent od boha. :) Odpoledne jsem zase podnikli cestu do lesa a Vixie krásně aportovala míček. Až mně překvapila jak byla šikovná. Po příchodu domů opět padla za vlast a spala a spala :).

 11. září

Vixinka má dnes 3 měsíce. Je z ní malý drak. Celou dobu jsem zatím nechodil do práce na celých 8 hodin, ale od pondělí už budu muset začít. Snad to malá zvládne.

 Vixie Vixie Vixie  

7. září

tak a máme za sebou další podařený víkend. V pátek jsme s malou vyrazili na hromadnou procházku společně s Lucou, Lucinkou, Filipem a Ájou, kterou doprovázel nejdříve malý Davídek a posléze také její muž. Samozřejmě také nemohli chybět psí kamarádi ve velmi vydařeném počtu. Takže na venčení byli Neo, Boomie, Misík, Montík, Tara,  Algida, Dorinka, Rita, Bafinka a Darcy. Vixinka se pořádně vydováděla s Tarou, ale jelikož je stále mladší a také lehčí, tak většinou skončila na zádech a jelikož pršelo, tak byla pořádně mokrá. Měl jsem obavy, aby neonemocněla, ale díky vybavenosti Lucinky a její ochoty nám půjčit ručník vše dopadlo dobře. Myslím, že si tento den malá pořádně užila a já jsem byl také rád, že jsem po dlouhé době viděl Lucu. Ke konci procházky jsem vyzkoušel naše nabité dovednosti a malá poslouchala jako hodinky. Byl jsem překvapený, že v tak velkém počtu psů přišla ke mně, předsedla, lehla, sedla a dokonce šla za mnou od ostatních pryč. Je to moje zlatíčko.

Sobota byla poklidná a my chodili jen na procházky. Musím říct, že jsem si ale stále pořádně nezvykl a jsem docela dost unavený. V sobotu jsem také potkal známé a s radostí jsem jim oznámil, že malá zatím nic nezničila. Bohužel jsem zapomněl tuto věc zaklepat a následkem byla zničená židle hned v neděli ráno. No co, budem se stěhovat, takže nové židle se budou hodit. :)

V neděli na 18 hodinu jsme byli objednaní na poslušnost. Zase jsem se dověděl spoustu zajímavých věcí, jak na Vixie. :) Musím však říct, že malá je hrozně šikovná. Sedni, lehni, ke mně, cesta zvládá bravůrně. K noze zatím trénujeme, ale také nám to docela jde. Koukal jsem jako blázen, když jí Marta házela aport, tak malá chodila k ní jako kdyby to dělala celý život. Je to prostě malý talent. Na závěr mi bylo řečeno, že má povahu spíš jako pes a to plemene rotvajler. No jo co jsem chtěl to mám doma :) Na další poslušnost jdeme za cca 14 dní.

30. srpna

opět jsme vyrazili na cvičák obran a Vixinka má za sebou další své cca dvě minuty slávy. Dnes s námi vyrazili také Filip s Darcy a Lucinka s Algidou a Dorinkou. Všichni tři byli moc chváleni. Myslím, že nejlépe se projevila Algida. Viď Luci? :) Pak následovala cesta směr Loděnice. Počasí nám přálo a cesta utíkala docela rychle. Vixinka však byla už dost unavená tak jsem ji často brával na ruce, aby se zbytečně moc nenamáhala. Při příchodu na Loděnici jsme už umírali hlady a tak jsme si dali oběd v podobě hodně kořeněné zelné polévky, čepované kofoly a také jsme měli magnum. Malá pak na chvili usnula a po probuzení jsme vyrazili zpět. Doma jsme byli kolem 4 hodiny a malá trochu pojedla a hned padla za vlast. Řeč s ní byla až kolem půl 9 večer. Byl to moc fajn den. Pár fotek dodám večer a všechny o něco později :)

PS: pro změnu Vixinku dnes bodla včela. Naštěstí ji však čumák už tak moc nenatekl. Opět se chovala jako hrdinka, kdybych si toho nevšiml tak ani nevím. Nepadlo totiž ani jedno kňuknutí. Je to prostě hrdinka :) Jen by už ty včely a vosy mohla nechat na pokoji.

 Vixie při konzumaci piškotu :) Algida a Vixie Vixie Karel Cviček, Darcy a Filip  Algida a Vixie Lucinka, Algida a Karel Cviček 

 

 

27. srpna

včera jsme měli velmi akční den. Ráno jsme vyrazili směr Třebovice, kde jsme se šli ukázat panu Karlu Cvičkovi na cvičák obran. Bylo nám řečeno, že je malá na svůj věk hodně šikovná a že v obranách by mohla být moc dobrá. Což mne těší a rozhodně budeme chodit na obrany i nadále. Pak následoval přesun do práce, kde malá byla představena kolegům. Zaznamena velký úspěch :) pak jsme šli na návštěvu za Ondrou do práce a tam byla malá opět středem pozornosti. Čas se nachýlil k 17 hodině a my vyrazili směr Třebovice, kde jsme měli naši první hodinu poslušnosti. Tam jsme se dověděli spoustu zajímavostí a máme náš první domácí úkol. Trénujeme přivolání, ke mně, sedni, lehni a k noze. Zatím nám jde docela dost dobře sedni a tak trochu ke mně, lehni a na přivolání stále usilovně pracujeme :) V tento den Vixie využila tři dopravní prostředky. Jeli jsme autobusem, tramvají a autem a vše v naprosté pohodě.

Den jsme však ukončili trochu děsivě. Malou při cestě domů v autobuse píchla vosa do čumáku a natekli jí horní pysky tak o centimetr. Vypadala docela děsivě, byla však za celý den tak hrozně unavená, že ani nekňukla a když přišla domů hned usnula. Volal jsem hned Lucce a Lucince, ale bez úspěchu a pak hned Martině. Té jsem se dovolal a dostal pár rad a následně jsem pro jistotu volal ještě na veterinu. Malé jsem pak podle rady dal třetinu diazepamu a octový obklad. No a otok pomalu ustoupil. Jen mi přišlo velmi vtipné, že malá po diazepamu byla neuvěřitelně akční. Hned začala lítat, snědla plnou misku granulí a po nějaké době konečně usnula. Spala však snad jen 30 minut a šli jsme zase na večerní venčení a pak se šlo již opravdu spát.

    

24. srpna

a máme za sebou další víkend. V pátek jsme k večeru vyrazili s Lucinkou, Algidou a Dorinkou na Štěrkovnu, kde si holky pořádně poblbly ve vodě. Vixinka už krásně chodí do vody a čvachtá si tam. Jen plavání ještě sama nezvládá. Lucinka jako hodná teta průkopnice, vzala malou do vody a ta udělala pár prvních temp. Docela jí to šlo. Já se obával, že po této zkušenosti se vody bude bát, ale při sobotní vycházce už zase čvachtala v potoku a vypadá to, že se jí voda vážně hodně zamlouvá. V neděli jsme měli vyrazit na MR BOC ve výkonu, ale počasí ráno nevypadala moc dobře a tak jsme raději vyrazili na výlet na Myslivnu. Malá cestu krásně zvládla. Opět si začvachtala ve vodě a byla spokojená. Doma pak spala více než 3 hodiny, takže musela být pořádně unavená.

 

 18. srpna

dnes jsme s Vixie vyrazili na další očkování. Malá byla velice šikovná. Při očkování nevydala ani hlásku. Když je však na rukách, což bere jako maximální trest, sem tam kňukne. Paní doktorka Vixinku také zvážila a prohlásila, že má 6050 g. Takže nám krásně roste.

Při příležitosti očkování jsme se také domluvili na naší první hodině poslušnosti. Vyrážíme do Třebovic a to ve středu 26. srpna. Začínáme v 17.00 hod. Doufám, že nám to půjde. O víkendu se budeme snažit také vyrazit na nějaký ten kratší výlet a také na obrany. Myslím, že Vixie to půjde skvěle. Momentálně trénujem "Drž" a "Pusť" a jde nám to :).

 

16. srpna

tento víkend jsme společně s Vixie byli na agility táboře ve Větřkovicích. Pozvala nás Luca a jsem moc rád, že jsme tam dojeli. Původně jsme měli spát ve stanu, ale nakonec jsme byli v chatce společně s Filipem a Darcy a taky s Tomem, Verčou, Airinkou a Elis. Večer jsme společně všichni opekáli a bylo moc fajn. Malá spala prní noc jako zabitá, asi to bylo tím že zažila spoustu nových věcí. Hned ráno kolem šesté se už honila pod postelí s Darcy. No a pak následovalo probuzení a bláznění společně s Algidou, Rorinkou, Airinkou a Darcy. Večer jsme zase opékali a pak už tady byl poslední den a my pomalu mířili domů. V neděli jsme měli mít naši první lekci agility, ale nevyšlo nám to. Venku bylo moc horka a taky nebyl bohužel čas, ale my to jistě dohoníme jindy. :) Malá za celou dobu pobytu moc nespala a tak to šlo také poznat na její poslušnosti. Poslední den už ani nevěděla jak se jmenuje. Na táboře jsme se také setkali s Face a polovičními sestrami Joy a Nyx. No a taky tam byl táta Bad a teta Geny. No sešlo se nás tam opravdu hodně. Doufám, že příští rok tam také potkáme Martinu s Joykou a snad i Anetu a Kedyho, no a možná i všechny ostatní sourozence :)
Vixie Badík a Vixie Vixie 
Algi a Rori Algi a Darcy

 13. srpna
tak a máme tady další zprávy z domova. Vixie se daří dobře a pomalu se učí být doma sama. Do práce chodím na 4 hodiny plus cesta, která mi trvá hodinu a půl. Každý den také zkoušíme mé odchody a neštěkání a zatím se nám to daří. Doufám, že to tak bude i nadále :). Včera jsme učinili také další pokrok. Vixie se rozběhla skrz celý pokoj a poprvé vyskočila na postel, na kterou však nesmí. Takže teď ji mohu čekat v posteli kdykoliv :).
Dnes se mi snad podaří dát na net fotky z nedělního výletu do Větřkovic. Kde se opět chystáme už tento pátek a budeme tam do neděle. Následně pak budu mít další týden, dát fotky opět na internet :)
 
 
Fotky z neděle jsou zde.

 9. srpna
s Vixie jsme vyrazili směr Větřkovice, kde nás pozvala Lucka. Jeli jsme tam poprvé a cestu jsme neznali a také to tak vypadalo. Na webu jsme si našli cestu a jeli podle plánu. Do Větřkovic jsme dojeli přesně, ale pak přišla zpráva, že to tak úplně ve Větřkovicích není a začalo bloudění. Nakonec jsme zdárně dojeli. Vixie se nejprve rozkoukávala a pak již začala pořádně blbnout se svou sestrou Face a polosestrou Joy. V jednom kuse byli v lese a zase zpět a tak to chodila dokola, až si Vixie našla úžasné místo na odpočinek a to pod autem. No postel tam prostě nebyla :). Jestli jste si však mysleli, že Vixie tam spala tak to je omyl. Vixie totiž nespí :). Pak jsme se všichni vydali směr rybník, kde se Vixinka opěk krásně zašpinila a následovala cesta zpět do kempu. No a pak už následovala cesta domů. Tedy na pizzu a pak domů.
 
Agility kemp Větřkovice je opravdu příjemné místo kde chodí lišky spát. Je tam klid a téměř žádné vymoženosti moderní společnosti. Je to opravdu příjemné místo na relax.

 
 
Další fotky později :)
Gucci a Vixie Neo v letu :) Gucci a Vixie

 6. srpna
dnes má Vixinka 8 týdnů a dnešní noc mi dala zabrat :). Nějak se ji dnes nechtělo spát a tak se budila co hodinu. Včera dostala poprvé maso a tak si říkám, že to možná bylo tím. Uvidíme jak to bude vypadat dnes. Doufám, že se alespoň trochu vyspím.

Zásoby jídla doma docházely a tak jsem je dnes musel doplnit a tím pádem byla Vixie poprvé doma sama. Myslím, že to zvládla na jedničku. Byla moc hodná a ještě teď spí, asi ani nevěděla, že jsem tady nebyl. Pomalu budeme čas mé nepřítomnosti zvyšovat, tak aby malá byla zvyklá být doma sama, až začnu chodit opět do práce.

spíme koušeme :)  

5. srpna

dnes ráno jsme společně s Vixie vyrazili opět za Guccim. Vixinka byla po návštěvě hodně unavená, jelikož hraní s Guccim ji dává zabrat :). Je však velmi šikovná a opravdu se snaží Gucciho přeprat. Zatím se ji to však nedaří. Musím si někdy vzít foťák a udělat pár fotek.

Odpoledne jsem byl domluvený s Lucou a její bandou na seznamovací večírek na louce u bazénu. Vixinka se všemi přivítala a poprvé viděla svého strejdu Nea. Od Lucy dostala malá hračku, za kterou ji moc děkuji. Na louku za námi také došli dva spolužáci Lucky společně s jejich štěnětem. Malá měla tři a půl měsíce a šlo vidět, že je silnější a taky rychlejší. Vixinka ale opět bojovala co se dalo. Když ji při těchto hrátkách vidím, tak mám obavy, aby svému protivníkovi opravdu neublížila :). Procházku jsme ukončili u rybníku kde se Vixie pořádně ušpinila, ale díky její úžasné srsti jsme při příchodu domů vypadali jako noví.

    

další fotky zde

3. srpna

tak první seznamování s rodinou máme za sebou. Dnes ráno jsme společně s Vixinkou navštívili Gucciho (pejsek mého bráchy) a ti dva lítali jako blázni po zahradě. Je pravda, že Vixie je proti němu zatím opravdu drobeček, ale rozhodně se nedala, chvílemi jsem si říkal, jestli to Gucci přežije a malou jsem musel odtrhávát ze zad či pysků Gucciho. Díky bohu, že je Gucci opravdu mírumilovný a nezakousl ji :). Po dnešním ránu si myslím, že obrany budou pro nás jako dělané :) :) :)

Večer jsme vyrazili na návštěvu k rodičům. Zatím malou viděla jen mamka, taťka je zatím na cestě domů ze Španělska. No a hlavní člen rodiny Teddy, malou viděl taky. Cestou k rodičům jsme zkoušeli chůzi na vodítku a moc nám to tedy nešlo. :( Při příchodu jsem si vzal na vodítko Teddyho a vyrazili jsme na večerní venčení spolu. Tedoušek je už starší pán a malé pejsky moc nemusí, ale Vixinka ho trošičku obměkčila. Sice sem tam po ní vyjel, ale oproti Guccimu, na kterého je drsný, byl na ni hodný. No a ta nejlepší věc byla, že Vixie šla na vodítku s Teddym jako kdyby tak chodila vždy. :) Takže na zítřejší večer máme domluvené další venčení a tím pádem také trénink chůze na vodítku.

Zítra nás také čeká venčení se strejdou Neem a jeho bandou. Takže to poprvé malá Vixie uvidí strejdu. Už se určitě moc těší :) :)

Teddy Gucci - Chopper Wizard Bull 

2. srpna

tak včera jsem si vyzvedával malou Vixie v Brně. Měl jsem i úžasný doprovod a za ten opravdu moc děkuji. Ráno před odjezdem jsem už nemohl dospat a tak místo stávání v 7 jsem stával již v 5. Pak následovala návštěva bankomatu a pak tradá na místo našeho srazu. Kolem půl 8 mě vyzvedávala Verča s Tomem a Airinkou, na Svinovských mostech nás čekal Filip a pak následovala cesta do Stráníku, kde nastoupila Lucinka s Algidou. Auto bylo tím pádem zcela zaplněno a my mohli vyrazit směr Brna. Na místo předání jsme dorazili v 11.11 a při vystupování jsem si všiml, že mám zmeškaný hovor od Martiny a jeho čas byl 11.07. Byli jsme tedy v Brně přesně včas. Pak jsem již uviděl malou Vixie a Face jak vylézají z klece a tak jsme zamířili přímo k nim. Malá byla jako vždy plná elánu. Hned se přivítali se všemi okolo. Byla moooc chválené jak za její úžasnou povahu tak za vzhled. Pomalu jsme se pak přemístili na louku, kde se potkali zase obě holky. Udělalo se pár fotek a šlo se k lomu. Musím říct, že lom je opravdu úžasný. Jen se tam nedá moc fotit. Příliš mnoho nudistů :) Po lomu následovala louka a pak zase lom. Vixinka si vždy v lomu namočila jen tlapičky, ale Face byla mnohem více statečnější a téměř už plavala. :) První noc doma zvládla Vixie na jedničku, jen dnes je na ni vidět, že je ji trochu smutno. Snad se to rychle zlepší.

Algi a Vixie Algi, Vixie a Lucinka Vixie a Algi a kolečko  Vixie doma Vixie v lomu Vixinka doma

pár dalších fotek zde

30. července

a je tady 7 týden od narození Vixie. Vixinka má k dnešnímu dni 4500 g. Pomalu ale jistě se blíží den odběru a já se chystám v sobotu na dny borderek do Brna, kde si malou převezmu. Už se nemůžu dočkat.

 23. července

a je to již 6 týden od narození všech štěňátek. Z největšího cvalíka se nám stal ten nejmenší drobeček :) Vixinka je momentálně ze štěňátek nejmenší a váží 3750 g. Je to asi tím, že je stále tak hyperaktivní a ani chvíli neposedí. Pomalu ale jistě začínám odpočítávat poslední dny před odběrem. Už se na ni opravdu moc těším.

Vixie Rebeka a Vixie Vixe a Rebeka Vixie Vixie  

21. července

při včerejším nahrávání fotek na rajče mi spadl internet. Takže fotky ze sobotní návštěvy štěňátek jsou až dnes a naleznete je zde.

 18. července

v tento den jsem se opět vydal na cestu do Českých Budějovic podívat se na malé prcky. Cesta to byla opět velmi dlouhá a já vyrazil ráno v 3.40 na autobus směr nádraží. Vlakem cesta docela utíkala, jelikož jsem ji téměř celou prospal. Do Budějovic jsem dorazil před 11. hodinou, kde už na mně čekala Martina s malou Rebekou a vyrazili jsme k nim domů za štěňaty. Všichny štěňátka jsou vážně úžasná. Dospěli do období, kdy se velmi rádi perou a to šlo taky vidět celý den.

Plánovali jsme  procházku venku, ale počasí nám moc nepřálo. Kolem 2. hodiny však přestalo aspoň pršet a my vyrazili ven. S námi šli však jen dva vyvolení, Vixie a Felix. Při příchodu na palouk byl k neutahání Felix. Celou dobu běhal za Rebkou a honili se po okolí. Vixie zatím zkoumala okolí, a když ho prozkoumala dost, tak začala také pěkně blbnout. Felix pomalu usínal a Vixie se dostávala do ráže :) Jelikož však venku nebylo moc teplo, tak jsme vyrazili za chvíli zpět domu. No a pak už následovala cesta na vlak a domu, kde jsem dorazil něco málo po 2. hodině ráno.

Díky Martině za úžasný komfort při mé návštěvě a taky za všechny věci pro malou.

Další fotky z návštěvy budou nejpozději zítra.

Joy a Vixie Vixe a Joy Vixie Vixie Rebeka a Vixie Vixie

11. července

zítra jsem se měl vydat opět na cestu do Českých Budějovic, ale můj plán nevyšel. Na další návštěvu však vyrazím příští sobotu a asi budu mít i doprovod.

Štěňátkům se daří, krásně rostou a přibírají. Vixinka má již 2550 g a běhá už jako srnka :).

Vixie a brácha Joyka s Vixie

autorem fotek je Honza Pešek

8. července

tak a jsou tady fotky z mé návštěvy Českých Budějovic. Všechny fotky najdete zde.

 6. července

proběhla další návštěva Českých Budějovic a já si vybral. A tou vyvolenou je černobílá fenečka. Pravděpodobně zítra přidám všechny fotografie z pondělní návštěvy.

Vixie Vixie Vixie Vixie

Vixie   

29. června

dnes se mi konečně povedlo trochu upravit fotky a dát je na rajče. Všechny najdete zde.

27. června

po domluvě s Martinou jsem se tento den vydal na cestu do Českých Budějovit podívat se na prcky. Cesta začala ráno v 3.20, kdy jsem stanul a za chvíli se vydal na vlak. Cesta byla dlouhá a trvala necelých sedm hodin. Rozhodně však stála za to. Všechna štěňátka jsou opravdu nádherná. Z fotek mi připadalo, že jsou to už velcí kluci a holky, ale opak je pravdou. Jsou to vážně prckové. Obě fenečky jsou kouzelné a já si stále nedokázal vybrat. Snad tak učiním po další návštěvě. Už teď se moc těším. Jen nevím, zda mi to v mém výběru opravdu pomůže. Když ne, tak jistě najdu nějakou minci a ta mi řekne, která to nakonec bude :). Přikládám pár fotek. Další budou později.

   

 

Rád bych ještě jednou moc poděkoval Martině a její rodině za úžasné přivítání a veškerý komfort během mé návštěvy.

 26. června

tak a jsou tady další krásné fotky feneček z druhého týdne jijich života. Autorem všech fotek je Honza Pešek.

hnědá fenečka - druhý týden hnědá fenečka - druhý týden hnědá fenečka - druhý týden hnědá fenečka - druhý týden

černá fenečka - druhý týden černá fenečka - druhý týden

25. června

tak štěňátka mají za sebou další týden na světě. Některá z nich už dokonce koukájí na svět a všechna se snaží chodit. Moc jim to však zatím nejde. :) Jejich váha stále stoupá a černá holčička má již dokonce 1261 g a je největší ze všech. Hnědá má 1119 g, ale narozdíl od černé již kouká na svět a na vše co se kolem ní děje. Štěnátka mají také své nové video na které se můžete podívat níže.

Štěňátka - 2 týden /23.-24.6.2009/ from Jan Pesek on Vimeo.

 19. června

Tak a máme tady další fotečky. Štěňátka mají za sebou svůj první týden a všechny krásně přibírají. Černá holčička má již 825 g, ale hnědá je jí v patách s váhou 739 g. Informace o ostatních štěňátkách najdete na stránkách Martiny. Stačí kliknout na společnou fotku prcků viz výše.

  

 

 18. června

další moc pěkné fotečky štěňátek.

      

 15. června

tak prckům se daří velmi dobře a zde jsou tři nové fotečky od Martiny.

černá fenečka Joy s prcky hnědá fenečka

12. června

Včerejšek byl pro mne neuvěřitelným dnem. Hned ráno před pátou hodinou mi přišla zpráva od Martiny, že první chlapeček je na světě a pak to šlo ráz na ráz a najednou byli na světě tři kluci, ale zatím žádná holka a pak to přišlo, jako čtvrtá zpráva mi přišel tento text: Tak konecne Vixinka! Krasne hneda. No a pak přísun zpráv pokračoval a jako poslední se narodila ještě jedna holčička. Určitě to bylo proto, abych měl složitější rozhodování :)
Při poslední zprávě jsem byl již na cestě do Prahy, kde jsem jel na britskou ambasádu na „Queen Birthday Party“. Musím říct, že to byl druhý úžasný zážitek v tento den. Při pobytu v Praze mi přišla spousta zpráv s informacemi o malých jak od Martiny tak od Lucky, Lucinky, Ondry a ostatních. Všem ještě jednou díky. A teď nastává ten okamžik, pomalu si vybrat tu svoji "Vixinku". Rozhodování bude velmi složité, takže bude chvíli trvat, než se definitivně rozhodnu pro jednu z feneček. Momentálně jsou šance téměř vyrovnané.
 
   

Tak a je tady ještě jedna moc pěkná fotka a to přímo od mistra fotografa a tím není nikdo jiný než Honza.

 

 5. června

Tak Joy je již v 9. týdnu březosti a moudré knihy říkají:

 
 

 • 58.den je zralý plicní epitel, což je předpokladem toho, že po narození je štěně schopno samostatně dýchat.
 • Od 58.dne po nakrytí se mohou narodit životaschopná štěňata, ideální je 63.den od nakrytí - čím delší posun od 63.dne, tím je šance na přežití štěňátek nižší.
 • 60.den dorůstá srst na nosu, na končetinách, ocásku a břiše.
 • Pohyby štěňat sílí, fenka se připravuje na porod.
 • Při porodu je zralé štěně osrstěné po celém těle, oči má zavřené a není dokončena osifikace záprstí a zánártí.
 • Včera jsem dostal od Martiny fotky Joy a je na nich krásně vidět jak se zakulacuje. Podle posledního měření má Joy již 79 centimetrů přes bříško a na domácí váze se Martině objevila váha mezi 23 a 24 kg.

    

   3. června

  Dnes je Joy již 55 den březí. Na stránkách National Geographic jsem našel fotky, jak takové štěně v tomto věku přibližně vypadá. V případě, že máte zájem, můžete se podívat i na video. Odkaz naleznete zde.

   

  28. května

  Joy vstupuje pomalu do 8. týdne březosti.

   
   

 • 50.den - hmotnost plodů dosahuje 75% porodní váhy štěněte.
 • Ke konci 8.týdne vývoje dosáhl plod 4 - 5násobného zvětšení hmotnosti za posledních 20 dnů.
 • 50.den - tělo štěněte má již zformovaný tvar.
 • Zřetelné jsou pohyby štěňat a s blížícím se termínem porodu zesilují.
 • 55.den - probíhá kalcifikace zubů.
 • Fenka se snaží vyhledávat klidná místa, hledá vhodné místo k porodu - je nejvyšší čas začít ji zvykat na porodní bednu.
 •  
   
   
  26. května

  Včera jsem od Martiny dostal dvě fotky ze sona. Štěňátkům se daří dobře a byli vidět tři či čtyři malé kuličky. Možná jich však bude i více. Já doufám, že mezi nimi je i malá Vixie. :) Při vážení měla Joy 21.7 kg a při posledním měření bříška naměřila Martina 67 cm.

   

  21. května

  Joy je již téměr v 7 týdnu březosti a moudré knihy říkají, že:

   
   

 • Štěňata jsou již vyvinutá, pokračuje jejich růst a zrání.
 • 45.den - osifikace pánve, roste srst
 • Po 45.dnu březosti je možno provádět rentgenologické vyšetření.
 • fence začínají línat chlupy na břiše.
 • Včera jsem také od Martiny dostal 3 fotky budoucí mamky Joy. No je vidět, že se jí daří dobře a že krásně přibírá. Teď si jen počkat na to, kolik štěňátek nakonec bude.

  Joy - 41. den březosti Joa a Rozárka Rozárka a Joy

  19. května

  Dnes je to již 40 den od krytí a na stránkách National Geographic jsem našel prenatální podobu malé Vixie :)

  39. den 39. den

  9. května

  V sobotu jsem se vydal na cestu do centra Ostravy za Luckou a od tama jsme společně jeli směr Brno. Já tam zůstal a Lucka pokračovala dál směr Roudnice nad Labem, kde probíhalo MS belgických ovčáků. V Brně už na mě čekala  Sandra a společně jsme vyrazili za Badem a Geny. No a u Sandry doma jsem poprvé viděl Bada. Je to vážně kouzelný pes, milý, poslušný a moc pěkný. Společně jsme strávili celé odpoledne. Jsem vážně moc rád, že budu mít štěně zrovna po Badovi.

  Bad Bad Bad Já společně s Badem a Geny

  8. května

  Dnešní den vyrazili všichni členové Rychlé roty /já, Filip, Luca a Lucinka/ směr Jablunkov a horská chata Gírová. Ráno jsme nasedli společně se sedmi pejsky /Monty, Misík, Neo, Boomie, Algida, Dorinka a Darcy/ směr Jablunkov-Návsí a od tama směr Gírová. Měli jsme mapu a také GPS navigaci, ale nějak se nám nedařilo najít satelity :), na Gírovou jsme však dorazili. Po cestě jsme se párkrát zastavili a to nejprve u vody a pak taky na louce, kde Dorinka lovila hlavičky pampelišek. Po příchodu na horskou chatu Gírová jsme snědli polívku a vyšli na vrchol. No a pak už následovala naše cesta zpět na nádraží a alou do Ostravy. Pejskové byli totálně vyřízení a ani se cestou zpět nehli :). Byl to úžasný výlet.

  Algida a voda  společné psí foto Filip, Lucinka, Luca Okolí

  Neo Dorinka a pampeliška Jablunkovsko

  další fotky zde

  6. května

  dnes kolem půl šesté jsem se dověděl, že u JOY byla potvrzena březost. Je tedy velmi pravděpodobné, že štěňátko bude. :)

  26. dubna

  Tato neděle byla v duchu výletu za nejvýchodnějším bodem ČR. Ráno jsme vyjeli po 8 hodině směrem Jablunkov. Na místo jsme dorazili trochu později, jelikož vlak měl zpoždění. Chvíli jsme tedy chodili po okolí Jablunkova a musím říct, že je tam moc pěkně. Rozdhodně je to příjemné místo pro procházky se psem. Jednou, možná už 10. května, se tam znovu podívám společně s Lucinkou a Filipem. Za necelou hodinu nám jel autobus do Bukovce, což je nejvýchodnější obec v ČR. Tu jsme tedy našli, ale o nejvýchodnějším bodě ČR to říct nemohu. :) Po bloudění v lesích na pomezí ČR a Polska jsme byli rádi, že jsme našli alespoň Bukovec.  Bloudění však bylo velmi dobrodružné. Brodili jsem se řekou Olší a také jsme šplhali po příkrých kopcích, prostě paráda.

  Jablunkov Návsí Pomezí ČR a Polska Jablunkov Návsí Pomezí ČR a Polska 

  Polsko Olše Bukovec Polsko

  14. dubna

  Dnes jsem dostal pár fotek z krytí od Sandry. Tak tady jsou :)

  Joy a Bad Joy a Bad Bad a Joy

  10. dubna

  včera ve večerních hodinách došlo ke krytí Joy Badem. Takže teď jen počkat cca měsíc, aby se na sonu potvrdilo, že štěňátka budou. :) Jejich vývoj můžete vidět při kliknutí na odkaz níže.

   4. dubna

  Dnes jsem se šel podívat na Mezinárodní výstavu psů, která byla na Černé Louce. Byl jsem zvědavý, jak se mi bude výstava líbit. Poslední výstava v Olomouci mně docela vyděsila. Musím však říct, že výstava v Ostravě se mi líbila, asi to bylo i tím, že venku bylo moc pěkně a borderky byly vystavovány venku. Téměř celou výstavu jsem byl u kruhu 24, kde se právě vystavovaly. Rozhodčím byl pan Miroslav Václavík a jednou z vystavovaných byla Algida od kamarádky Lucinky. Holkám to šlo a umístily se na čtvrtém místě s hodnocením V4. Celkem bylo v kruhu 12 fenek, takže umístění to bylo parádní. Algida jako jediná z těch čtyř vypadala sportovně. Ostatní fenky vypadaly, jako by celé dny jen seděly u televize a jedly :). Po výstavě následovala procházka podél řeky, která celý den krásně zakončila.
  Mezinárodní výstava psů Ostrava Darby Lucinka a Algida Jana a Kris
  další fotky zde

  1. dubna
  Dnes ráno v 7.29 mi přišla sms od Martiny se zprávou, že Joy nám začala konečně hárat. Apríl to prý není :)

   
  28. – 29. března

  O tomto víkendu proběhl Ostravský pohár. V sobotu jsem se šel osobně podívat a musím říct, že atmosféra byla úžasná. Potkal jsem spoustu známých tváří a to jak psích tak lidských. Po dlouhé době jsem měl také tu čest, vidět Dorinku a jsem moc rád, že se jí daří již lépe a snad ji budu teď vídat častěji. Těch pár hodin co jsem na závodech strávil bylo úžasných. Jen škoda, že jsem musel odejít.

  hala kategorie small Airin a Algida Dorinka

   

   
  24. března 2009
  Dnes mi přišel email od Martiny, že Joy se chystá hárat. Takže by to mohlo být již každým dnem.

   
  9. března 2009

  Tento víkend jsem strávil společně s Lucou, Lucinkou, Filipem a taky Darcy, Algidou, Montym, Misikem a Neem v Klokočově. Luca měla intenzivní trénink agility a já s ostatními jsme se snažili ji tento víkend co nejvíce zpříjemnit. Sobotní počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme si to užili. Jen venčení bylo mnohem méně, než jsem si představoval. V neděli už bylo počasí mnohem lepší a odpoledne dokonce vysvitlo slunce, a tak jsme vyrazili na delší procházku po okolí. Jako společníka jsem měl Filipa s Darcy a doprovázel nás i Neo. Celý víkend byl moc fajn, ale moc jsme toho nenaspali. :)


  okolí Hřebčín - Františkův dvůr Neo Algida a Neo 

  Darcy Ekologická farma - Klokočov Hřebčín Hala 
  další fotky najdete zde
      

   

   16. února 2009

  Další neděle /15. unora 2009/ byla věnována opět pomoci při závodech OSA VOSA. Již ráno před sedmou hodinou jsme dojeli na Dětský ranč do Hlučína, kde již druhý den probíhaly klubové závody v agility. Tentokrát jsme nevystupovali s Filipem jako Radka a Kišková, ale dostali jsme novou přezdívku a to Hružíková :). No a jako Hružíková jsme vystupovali dokonce tři. /já, Filip a Lucinka/. Díky dobré společnosti vše utíkalo velmi rychle a po čtvrté hodině již bylo po předávání cen a my jsme mířili směr domov. Byly to dobré závody a úžasně strávená sobota.

           

   

   

  9. února 2009

  V neděli 8. února jsem se jel podívat a tak trochu pomáhat na intenzivní trénink Lucky Dostálové. A teď již mám úplnou představu jak se bude vyvíjet náš budoucí trénink agility. :)

   3. února 2009

  V sobotu 31. ledna jsem byl okouknout budouci konkurenci na cvičáku OSA VOSA a pak jsme s ostatními agiliťáky přivítali kamarádku Lucinku zase v Ostravě. Párty proběhla na Stodolní ulici a byla velkolepá. :)

  22. ledna 2009

  Před chvílí jsem se dověděl, že JOY je TNS - negativni. Takže štěnátkům už nic nebrání. Více ZDE ...

   22. ledna 2009

  V neděli 18. ledna jsem se jako dobrovolník zúčastnil VOSACUPU v Hlučíně. Na vlastní kůži, téměř jako reportér televize NOVA, jsem prožil jeden den jako pomocník na závodech agility. Zkušenost to byla opravdu k nezaplacení. Ráno jsem stával před 6 a již o půl 7 jsme vyráželi směr Dětský ranč Hlučín. Po příjezdu jsme se chvíli s kamarádem Filipem rozkoukávali a za okamžik jsme získali přezdívky Radka a Kišková. /pomocnice které nedorazily/ Kdo byl kdo? Do teď nevíme. Takže jsme se s kámošem najednou z role diváka, mužského diváka dostali do role pracanta a ještě ke všemu ženského pracanta. Role pomocníka nás ani trochu nepřekvapila, jelikož naše první setkání s agility proběhlo přibližně před rokem, kdy jsme se šli podívatn na závody. Tenkrát to bylo  na Výstavišti a co se nestalo. Neviděli jsme nic, ale za to jsme odnášeli překážky do auta a pak jsme dokonce i s překážkami odjeli a naše další večerní plány byly ta tam. :) No a podobně to bylo i teď, i když jsme s malou pomocí počítali od samotného začátku.  Při příchodu do haly jsme dostali stopky a měřili jsme čas jednotlivých týmů a jelikož jsme neměli tušení jak to na závodech probíhá, tak jsme měřili téměř všechny běhy týmů. Do toho jsme zvedali shozené laťky, snižovali laťky, přenášeli a odnášeli překážky. No zkrátka jsme dělali téměř vše. No a za pár hodin jsme přišli na to, že je v hale vyvěšen harmonogram pomocníků. No a pak jsme již věděli. Už nás nikdo nemohl vodil za nos. A já si dokonce udělal pár fotek pejsků.    I když jsem málem opět měřil čas, já se však už ale nedal. :) Závody skončily, vyhlásily se výsledky a my se pomalu chystali domů. Židle které nám půjčila Lucka jsme téměř nevyužili, ale i tak se mi na závodech líbilo a doufám že jednou se jich nezúčastním jen jako pomocník, ale i jako závodník a řádný člen OSAVOSA Ostrava. Teď jen nakoupit nějaké černožluté věci. :) A také už vím, že závody nejsou jen pro mladé lidi, ale že i starší lidé /60 a více/ mohou závodit se svým čtyřnohým kamarádem.  Takže času mám vlastně ještě dost.  
   

   12. ledna 2009

  Společně s dalšími jsem navštívil výstavu psů v Olomouci, na které jsem prvně "na živo" viděl Joy. Je to vážně úžasná fenka. Jsem rád, že mám to štěstí a pokud vše půjde dobře, tak budu mít štěně po ní. Co se týká výstavy tak doufám, že takto nevypadaji všechny výstavy. Z této mám opravdu velmi smíšené pocity. Vše mi připadalo špatně zorganizované a nebyl tam žádný prostor pro diváky. Mezi jednotlivými kruhy se nedalo ani projít. Určitě se zajdu podívat i na jiné výstavy a vše zhodnotím :). 

  TOPlist