Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.05.2015 13:38:43 

Airy Vixen Graceful Avalanche

2010

PF 2011

20. prosince 2010

pár prosincových fotek :)

6. prosince 2010

zranění po kousnutí se krásně hojí, až na vyjímku a tou je rána na spodní straně Vixinčiny pravé nohy. Té se moc hojit nechce a je stále otevřená. Snad se však brzy zacelí. Jen to počasí tomu moc nepřeje.

Všichni tři sourozenci Vixie z Prahy vyrazili za panem doktorem Ekrem na rentgeny a tady jsou výsledky:

Rico /Action Boy Graceful Avalanche/ 

DKK 0/0 úhly 107/105, DLK 0/0, OCD nepostižen, nález na páteři spondyloza negativní

Ponky /Apache ponca Graceful Avalanche/

DKK 0/0 úhly 108/108, DLK 0/0

Kedy /Avocado Graceful Avalanche/

DKK 0/0 úhly 107/108, DLK 3/3, OCD nepostižen, nález na páteři spondyloza negativní

 

 

 

 

 

 

 

  

1. prosince 2010

včera se Vixie stala nepříjemná věc, pokousala ji fena. Vixinka má zraněnou přední pravou nohu, kulhá a bere antibiotika. Pan doktor říkal, že  by vše mělo být v pořádku. Největší problém viděl v tom, že má zraněnou nohu i na polštářcích, což teď v době sněhu a hlavně soli se bude těžko hojit. Doufám, že se však vše brzy zahojí a Vixie bude fyzicky a také psychicky v pořádku.

28. listopadu 2010

Felix /Agility Boy Graceful Avalanche/ složil zkoušku ÖHU BH1 /99 bodů ze 100/ Moc gratulujeme.

 

 

22. listopadu 2010

paseme, paseme, paseme ...

 

15. listopadu 2010

další podařený víkend máme za sebou. Opět jsme byli u oveček :)

Vixinčina mamka Joy /Jessamine Sprite Black Chevers/ o víkendu složila zkoušku IPO2 dle IPO+SChH/VPG. Gratulujeme.

Rovněž Martině dorazily výsledky z DNA testu CL s úžasným výsledkem NORMAL. V lednu by měl mít výsledky testu DNA TNS a CL i Bad a tak při troše štěstí, by mohla být Vixie DNA TNS a CL normál po rodičích.

 

 

 

 7. listopadu 2010

v pátek jsme s Vixie, Filipem a Darcy vyrazili na pasení oveček do Budišova nad Budišovkou k Aleně Kynclové. Zkoušeli jsme si outrun a pásli a pásli. Pár fotek z pasení v Budišově a také v Libhošti najdete po kliknutí na obrázky. Za fotky z Libhoště moc děkuji Tomovi. :)

pasení v Libhoštipasení v Budišově nad Budišovkou

V sobotu jsem v početné skupině pejsků a lidí vyrazili na procházku směr Mexiko a tvarůžky. Vixie si to náramně užila.

3. listopadu 2010

s Vixie jsme vyrazili za panem doktorem Staňou na kontrolu očí. Vixinka vše zvládala na jedničku a výsledek je zde:

Airy Vixen Graceful Avalanche - CEA, PRA, C, LL, Glaukom - NEGATIVNÍ

26. října 2010

s Vixie stále docházíme na ovečky a musím říct, že nás to stále baví. Minulý týden jsme byli dokonce dva krát. Mám i pár fotek, ale zatím ve foťáku, jakmile se to změní, tak je přidám i sem :)

Na výstavě v Českých Budějovicích byl i stánek Brit a jejich fotograf a tak máme krásnou rodinnou fotku Vixie.

Kedy, Joy, Vixie, Poncy

21. října 2010

Kedy /Avocado Graceful Avalanche/ a Ponca /Apache Ponca Graceful Avalanche/ podstoupili vyšetření očí na PRA, KAT i glaukom a jsou naprosto zdraví. Moooc gratulujeme.

  

 

 

19. října 2010

Vixinčina mamča Joy /Jessamine Sprite Black Chevers/ o víkendu složila zkoušku BH dle IPO+SChH/VPG. Gratulujeme.

 

 

18. října 2010

tak a máme za sebou vyjímečný víkend. V pátek po 16. hodině k nám dorazila na hlídání Algida. Vixinka si víkend náramně užila. Tolik honění a praní a to vše se svojí kámoškou, kterou měla pod jednou střechou, tak to ještě nezažila. Myslím, že i Algida si víkend náramně užila. Přikládám pár fotek, ikdyž některé vypadají docela děsivě, tak musím říct, že holky se mají opravdu rády :).

13. října 2010

pár novinek z posledních dnů:

Poslední novinkou je to, že nám po neuvěřitelných strastech dorazily zdravotní výsledky. Takže

Airy Vixen Graceful Avalanche DKK 0/0 úhly 109/111, DLK 0/0, OCD nepostižen

originální posudky: DKK DLK OCD

V neděli jsme vyrazili na výlet. Jeli jsme se projít kolem státního zámku Radůň. Procházka to byla naprosto úžasná. Nejel skvělá lidská společnost, ale také psí. Vixie lítala jako splašená. Nakonec jsme šli do restarace Radůňka na oběd. Po dvou hodinách čekání jsme se vzdali a jeli do vedlejší vesnice a tam již vše probíhala tak jak mělo. Vixie si však natáhla sval a tak celý zbytek dne kulhala. Naštěstí už je vše v pořádku.

v pátek 8. října ráno jsem s Vixie vyrazili směr České Budějovice za Martinou, Joykou a Rozárkou. Cesta byla dlouhá, ale v podstatě klidná. Po příjezdu jsme šli ještě s Janou a Charlie a dalšími borderkami na procházku a Vixinka si to náramně užila a já měl dobrý pocit, že jsem ji aspoň trochu vynahradil tu sedmi hodinovou cestu vlakem. Druhý den ráno jsme stanuli brzy a vyrazili směr výstaviště, kde probíhala mezinárodní výstava psů. Vixie se předvedla ve třídě mladých, kde byla s dalšími 11 fenami. Posuzoval p. rozhodčí Krinke a musím říct, že mi přišel hodně přísný. Ještě nikdy jsem neslyšel, že by nějaký rozhodčí kritizoval napřiklad povadlý koutek, velkou mozkovnu nebo delší čumák. Za celou dobu co jsem byl u kruhu, se mu snad ani jedna borderka nelíbila. Vždy si našel něco, co by jí přál lepšího. No Vixie si nakonec zasloužila známku Velmi dobrá a já jsem za to rád. Některé borderky odcházeli i s hodnocením dobrá. Na výstavu za námi přijeli Vixinčini sourozenci Kedy a Ponky. Hned po výstavě jsme vyrazili do Stromovky, kde si Vixie opět pořádně zaběhala a následovala cesta vlakem zpět do Ostravy. O té se dá říct, že byla více než drsná. Tři hodiny jsme s Vixie trávili v chodbičce u záchodu společně s dalšími deseti cestujícími. Vážně děs. Jsem neskutečně rád, že to máme již za sebou. V každém případě, je nutno říct, že výstava v Budějovicích je naprosto úžasná. Ještě jsem neviděl tak prostorné a zelené výstaviště.

 

9. října  2010

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

třída mladých

Velmi dobrá

Patnáctiměsíční fena střední kostry, velmi dobrá hlava, světlejší pigment oka, pěkný krk, zatím mírně měkčí hřbet, méně výrazný hrudník, jinak dobře pohyblivá.

Milan Krinke

(CZ)

7. října 2010

včera jsme s Vixie vyrazili opět na ovce. Tentokráte však do Libhoště. Ovečky jsou tam tedy mnohem více akčnější než v Budišově, takže stačí jeden rychlejší pohyb psa a jsou pryč. S Vixie jsme hodně trénovali kolem košáru a také v něm. Nakonec jsme byli i s ovečkama mimo košár, ale jak říkám, jsou rychlé a Vixie taky, takže jsem se ani nenadál a byly pryč. :) Paní Gavendovou však byla Vixie hoooodně chválená a dokonce říkala, že musí být po pracovních rodičích, že krásně udežuje balanc a že se zlepšuje i v odhadu správné vzdálenosti.

Přikládám také jedno akční video z Budišova. Takže kdo se chce zasmát tak se jistě koukne :) Díky moc Jirkovi za jeho natočení a zpracování. Díky.

3. října 2010

Dodány fotky z výstavy v Brně.

Společně S Filipem, Jirkou, Hankou a pejskama jsme vyrazili směr Budišov nad Budišovkou. Vixie si zase zkusila pasení ovcí. No byla to docela sranda. Vixie již nemá před ovcemi žádné obavy a tak si to pořádně užívá. Jen ovečky nejsou moc šťasné, když Vixie jim okusuje jejich vlnu ze zad :). Budeme muset zapracovat na to, aby to už nedělala. Za fotky moc děkuji Jirkovi.

25. září 2010

v sobotu ráno jsme vyrazili s Vixie směr Brno na 19. Moravskoslezskou národní výstavu psů všech plemen. Vystavní kruh jsme měli pod širým nebem a naštěstí nepršelo. Zábavné mi však přišlo, že výstavní kruhy byly na silnici. Vixince se však tentokrát vystavovat vůbec nechtělo. Dokonce ani běhat, což bylo už vážné :) Pár fotek dodám později.

25. září  2010

19. Moravskoslezská národní výstava psů všech plemen

třída mladých

Výborná

Patnáctiměsíční fena, korektní hlava, středně hnědé oko, korektní horní linie i ocas, vzadu sbíhavý pohyb, v předu pohyb prostorný, srst standartní, ale trochu v línání, veselá povaha.

Ing. Leoš Jančík

(CZ)

13. září 2010

v sobotu jsme ráno vyrazili společně s Filipem a Darcy směr Libhošť, kde probíhaly zkoušky z pasení. Předpověď počasí nám přála a tak jsme v pátek byli 100 % rozhodnuti vyrazit. V sobotu ráno však vše vypadalo úplně jinak. Docela dost pršelo a počasí nevypalo, že by se mělo umoudřit. No přihlášeni jsme byli a tak jsme tedy vyrazili na cestu směr dobrodružství v Libhošti. Do Libhoště nás zavezl autem bratr a díky tomu naše cesta trvala pouze cca 30 minut a né dvě hodiny, jak by trvala, kdybychom jeli vlakem a autobusem. Cesta k na pastvinu byla docela dost bahnitá. No není se čemu divit, počasí bylo opravdu deštivé. Po příchodu došlo ke kontrole psu a taky očkováků a my mohli čekat až na nás dojde řada. Naštěstí měli Gavendovi připravený party stan a tak jsme celou dobu nemuseli být v dešti. Na řadu šla jako první Darcy a zkoušku ZVOP po cca 15 minutách úspěšně zvládla. Já s Vixie jsme šli asi sedmí. Nejdříve se pan rozhodčí M. Kosa (SR) díval jak Vixie obíhá košár, tato část trvala cca 8 minut. Pak následovalo vpuštění Vixie do košáru mezi ovce a měli jsme je hnát podél košáru. Vixie se krásně krčila a ovce nespustila z očí. Opravdu jí pasení baví a myslím, že jí to i jde. Následovala zkouška poslušnosti a Vixie ji ustála na jedničku. Po každém povelu zalehla a i přišla, když jsem ji volal. Ovečky při tom, ale stále krásně sledovala. Celá zkouška trvala cca 15 minut. Po tom co jsme opustili košár se mnou pan rozhodčí vyplnil protokol o složení zkoušky ZVOP a Vixie ji zvládla bez chyby. Následovalo čekání na zápis do rodokmenu. Po skončení následovala cesta směr Větřkovice, kde sme měli pod vedením Lucky Dostálové trénovat agi. Měli jsme velké štěstí a Kristýna nás zavezla autem až do Větřkovic. Díky tomu jsme ušetřili cca 4 hodiny cesty. V sobotu jsme ještě chvíli trénovali a v neděli dále pokračovali. Musím říct, že to byla úžasná intenzivka. Vixie poprvé v neděli skákala přes překážky a my se posunuli ve výcviku zase o kus dál. V neděli jsme dojeli díky Lucce domů už po 9 hodině a následovala bašta a spánek :)

4. září 2010

stále u nás vše probíhá jak má :) s Vixie chodíme tři krát týdně na stopu, každý den trénujeme poslušnost a jednou týdně na obedienci. Zítra se po delší době vydáme na obrany, tak snad vše proběhne již v pořádku a Vixie nebude při zákusech kňučet. Jednu novinku však máme. Ve čtvrtek jsme společně s Filipem a Darcy vyrazili do Budišova nad Budišovkou za Alenou Kynclovou a jeli jsme si zkusit pasení. Vixie viděla ovečky poprvé ve svém životě a myslím, že vlohy k pasení má. Sám jsem nevěřil vlastním očím co s ovcemi dokázala. Po začátečních obavách se ovcí již nebála a krásně je hnala před sebou. Šlo na ní vidět, že pasení ma v krvi :) :) :). V Budišově jsme se také potakali s Luckou a vixinčinou sestrou Face. Celkově to byl mooooc vydařený den. 

23. srpna 2010

Vixinčina sestra Face /As you Like Graceful Avalanche/ o víkendu složila vlohy z pasení /ZVOP/ a rovnou také zkoušku HWT CS. Mooooc gratulujeme.

 

 

 

 

16. srpna 2010

pátek - jsme vyrazili směr Frýdek-Místek kouknout se na canisterapii. Seznámili jsme se ze základy poslušnosti, které budeme trénovat a příští pátek vyrazíme na cvičák znovu. Tentokráte se tam zdržíme po celou dobu a zkusíme si i další aktivity, které jsou nutné pro složení canisterapeutické zkoušky.

sobota - ráno jsme vyrazili směr Třebovice na oblíbené obrany za Kájou. Vixinku na táboře šetřili a tak šlo poznat, že se jí moc nechtělo skákat. No prý bude stačit pár cvičáků a budeme zase tam, kde jsme byli před odjezdem :). Mám ale úžasnou novinku, Vixie poprvé štěkala na figuranta. Pravidelný povel "štěkej" se asi začíná zúročovat. Doufám, že Vixie bude štěkat i nadále :).

neděle - se nesla v duchu výstavy. Ráno jsme vyrazili směr Slezská Ostrava na hrad, kde se konala Krajská výstava psů. Vixie se předvedla v tříde mladých a získala známku VÝBORNÁ 1, vítěz třídy. Celé ráno u nás pršelo a tak to byla opravdu náročná výstava. Vixinka ale stála jako přikovaná a ani se nehla. Byla vážně moc šikovná.

 

15. srpna  2010

Krajská výstava psů Ostrava

třída mladých

Výborná 1

Vítěz třídy

14-ti měsíční fena, narostlá se střední kostrou, hlava korektně utvářená, správné ucho, vzadu užší chod

Miroslav Václavík

(CZ)

Dostal jsem ještě tři krásné fotky od Peťky.

VixieCid a VixieCid a Vixie

12. srpna 2010

před malou chvílí mi na email přišly výsledky vyšetření a výsledek je: MDR1: mutace nebyla detekována (N/N). Jupííííí :)

originál v čj a v aj.

9. srpna 2010

tento týden byl opravdu velmi akční, přes týden jsme s Vixie pracovali každý den na poslušnosti a tři krát jsme byli na stopách. Stopy Vixie jdou opravdu dobře. Poslední stopu jsem již našlapal s lomem a Vixie ho zvládla v mých očích na jedničku. :)
V neděli jsme vyrazili společně s Verčou, Tomem, Airinkou a Eliškou do Brna na bonitaci a hlavně na odběr krve pro vyšetření MDR1. V Brně jsme se potkali s Lucou, Lucinkou, Ondrou, Kristou, Sanďou, Peťkou, Neem, Algidou, Dorinkou, Odankou, Badem, Sidem no a dalšími a dalšími. Prostě kam se člověk podíval, viděl borderku :). Jelikož se při bonitaci měřilo, využil jsem možnosti proměření Vixie a paní naměřila 49 cm. Já osobně si ale myslím, že Vixie je větší. :) Tomáš udělal opět krásné fotky, některé z nich můžete vidět níže. Další fotky zde.

Vixie a BadVixie a Badpolobratr Cid a Vixie

polobratr Cid a VixieVixie při měřeníAlgi a VixieAlgida a Vixie 

6. srpna 2010

Vixinčina sestra Face /As you Like Graceful Avalanche/ byla na RTG a Lucce dorazily výsledky s úžasným výsedkem a to DKK 0/0 a DLK 0/0. Moc gratulujeme!!! 

 

 

 

28. července 2010

tak a další vzpomínka na tábor je zde. Za video mooooc děkuji Soni.

26. července 2010

s Vixie máme za sebou náš první tábor. Vyrazili jsme na něj společně s Martinou, Joykou, Rozárkou, Zuzkou a Ricem. Musím říct, že to byl fajn tábor ve velmi dobré společnosti jak lidí tak také psů. Tábor byl v Dog Centru Ajak ve Volenicích a o rozšíření našich znalostí a dovedností se starali Jarda Labík a Martin Pejša. Jarda měl na starosti obrany a Martin stopy a poslušnost. Na stopách jsem pokročili dá se říct, že téměř mílovými kroky. Vixie již dokáže pěkně vypracovat rovnou stopu a za chvíli se vrhneme na lomy a předměty. Od  Martina byla Vixie chválena za důslednost při vypracování stopy. Teď jen najít dostatek luk v našem okolí. :) V poslušnosti jsem si vyslechl spoustu zajímavých rad a budu se snažit jimi do budoucna řídit. Momentálně se snažím najít někoho v našem okolí, kdo nás povede dál a bude dávat pozor hlavně na mně. No a při obranách si to Vixie zase náležítě užívala. Přikládám pár fotek od Honzy Peška.  

VixieJarda Labík, VixieRico, Joy, Vix

10. července 2010

dnes jsme vyrazili s Vixie, Darcy a Filipem  směr Prašivá. Po osmé hodině ráno nám jel vlak směr Dobratice. Cesta byla s jedním přestupem, tak se to v celku dalo. V Dobraticích na nás čekali další dva lidští členové výpravy Iva s Radimem a také dva psí členové a to Anežka a Barbie. Cesta směr horská chata na Prašivé byla v počátku čistě po asfaltové cestě, což ráno nebyl zase takový problém, při vracení to již bylo horší. Po cca dvou kilometrech jsme se dostali do stínů stromů a cesta začala stoupat a stoupala docela dost :). Téměř na vrchlu Prašivé v nadmořské výšce 706 m je pěkná dřevěná chata z roku 1921 a také dřevěný kostel sv. Antonína Paduánského z roku 1640. V horské chatě jsme se najedli a napili a šli dál na vrchol Prašivé. Poté na další vrchol Čupel a pak zpět na vlak. Na nádraží jsme dorazili těsně před příjezdem vlaku.  Nasedli jsme a pejskové lehli a spali. Pak následoval přestup a cesta do Ostravy. Pak už jen cesta tramvají a od Slovanu domů. Byl to fajn výlet v dobré společnosti.

Anežka, Barbie, Vixie, Darcymapa naší cesty na PrašivouAnežka, Barbie, Vixie, Darcy

8. července 2010

úžasných pět dnů v Hraběšicích v Jeseníkách máme za sebou. Skvělá společnost a úžasné výlety po okolí, tak by se dalo shrnout těchto pět dní. Vixie si je užila na maximum. Jelikož byla jediným psem výpravy, užívala si pozornosti všech přítomných. Neustále hraní a zábava Vix provázela celou dobu pobytu. Takže se držela hesla:" žádný spánek. Po návratu usla a spí až do teď :).

První den našeho pobytu jsme jen odpočívali a vstřebávali cestu. Druhý den jsme vyrazili na 20 km výlet na Rabštejn. Moc pěkný výlet. Plně doporučuji. Další den jsme jeli do Velkých Losin, kde jsme navštívili ruční výrobnu papíru a také zámek. Někteří z nás si papír vlastnoručně vyrobili. Jiní zase nakoupili dárky :). Následovala cesta po starých dřevěných kostelích v okolí (Maršíkov, Žárová). Další den to byl hrad Sovinec, který se stal našim cílem. S Vixie jsme dokonce absolvovali i komentovanou prohlídku hradu. Nedostali jsme se jen na jediné místo a to do Purkrabství. Takže pokud budete někde v okolí a budete mít pejska, klidně vyražte právě na hrad Sovinec. Nevím zda jsme měli štěstí, či se jedná o pravidlo, ale na hradě probíhala spousta zajímavých akcí jako např. výroba sýrů s ochutnávkou, viděli jsme dravce, draka, mohli jsme si vystřelit z luku či kuše, slyšeli jsme část koncertu, střílelo se bičem i ze zbraní ... Poslední den jsme se šli projít už jen po Hraběšicích a udělali pár posledních fotek. Fotky dodám později.

mapy našich výletů kolem Hraběšic

28. června 2010

organizaci Cambridgeských zkoušek mám zdárně za sebou a konečně jsem se mohl plně začít věnovat Vixie. Minulý týden se nesl v duchu cvičáků. Navštívili jsme cvičák agility, obedience a samozřejmě jsme také nezapomněli na obrany. Obranářský výcvik si Vixie užívá nejvíce. V sobotu jsme také vyrazili na úžasný výlet na Pustevny. Prošli jsme se kolem sochy Radegastu až na vrchol Radhoště.  Koukli jsme na Kapli sv. Cyrila a Metoděje a šli zpět. No a v neděli opět obrany. Díky Katce mám pár zajímavých fotek tak se můžete podívat zde

11. června 2010

den D se nachýlil a Vixie dnes slaví své první narozeniny. Dnes ráno dostala celý jogurt :) a první hračku /latexového krokodýla/. Po mém návratu z práce budeme v oslavách pokračovat a bude dostávat další dárky. Za ten necelý rok co jí mám doma musím říct, že je to úžasný společník, jehož cena, v mých očích, každým dnem roste. Jsem velmi rád, že jí mám a za to moc děkuji Martině. Vixince mohu popřát jen hodně zdraví a úspěchů ve všech směrech. Rovněž velké gratulace patří i Vixinčiným sourozencům.

  Vixie Vixie Vixie  Vixie Vixie Vixie a Algi

31. května 2010

tento víkend byl velmi poklidný. V neděli ráno jsme vyrazili na obrany a musím říct, že Vixie to jde čím dál tím lépe, nebo mi to tak aspoň připadá :). Vixie obrany bavi a je to znát. Když vidí Káju nevnímá a kouká jen na něj a veškerá poslušnost jde do kytek. Tuto neděli jsme zase pokročili a Vix již prováděla hladké zadržení. Při prvním běhu se ještě před zákusem zastavila, ale další zákus byl již v plné rychlosti. Šlo ji to moc dobře. Pak však přišla ta vtipná část :) Kája se rozhodl, že zkusíme označení figuranta. Ukryl se za zástěnu a Vixie běžela za ním. Když doběhla, koukala jako z jara. Netušila co se po ní chce. Ikdyž se Kája snažil, Vixie nevydala ani hlásek, prostě ho hypnotizovala pohledem. Po cca dvou minutách, kdy se Kája snažil všemi možnými prostředky vyprovokovat Vix ke štěkotu, mi řekl, že jí budeme muset naučit štěkat a to aspoň na povel. No je fakt, že já se spíš snažím, aby neštěkala a docela se mi to daří :). Jsem tedy zvědav jak jí to štěkání půjde.

26. května 2010

V sobotu jsme s Vixie a úžasnou partou lidí a pejsků vyrazili po dlouhé době na výlet směr Hlučín. Téměř celou cestu nám nepršelo, takže se dá říct, že i počasí nám přálo. Vixie se pořádně vyblbla a jen co jsme došli domů tak spala jako andílek. V neděli jsme vyrazili po dlouhé době na obrany. Vixinka si je opět náležitě užila a pak následovala cesta do práce, kde jsem musel zapracovat na zkouškách a Vixie spala a spala, takže jsem toho udělal opravdu hodně.

25. května oslavila Joyka /matka Vixie/ své čtvrté narozeny a tak ji i touto cestou přejeme jen to nej. No a také v tento den Vixie začla hárat. Což jsem rád, protože v létě už bude po všem a já budu mít jistotu, že hárání budeme řešit později. :)

11. května 2010

Vixinka dostáhla 11. měsíců a za chvíli budeme společně slavit první rok jejího života. Poslední dobou toho mám v práci tolik, že nevím co dřív. Doufám, že si příští měsíc, v době zkoušek, najdu aspoň trochu času vše s Vixie dostatečně oslavit. Musím jen shrnout, že poslední dobou čím dál tím více poslouchá a tím mi dělá čím dál tím větší radost.

 3. května 2010

tak a máme za sebou další náročný víkend. Tentokráte jsme s Vixie vyrazili již v pátek do Prahy. Vixinka cestu vlakem zvládla na jedničku. V sobotu ráno jsme vyjeli směr Letňany, kde se konala mezinárodní výstava. Vix byla opět ve třídě mladých. Tentokráte nás v kruhu bylo deset a Vixie byla opět nejmladší. Posuzovala Sylvia Schaffer z Rakouska. Na výstavě jsme potkali Anetu s Kedym. Vyrostl z něho pořádný chlapák :). V neděli jsme místo ZOO vyrazili směr Stromovka, kde za námi dorazila Zuzka s Ricem. Vixinka s bráchou pořádně dováděla a tak i cesta zpět do Ostravy byla velmi poklidná. Vixie totiž spala jako andílek.

 

1. května 2010

Mezinárodní výstava psů Praha

třída mladých

Výborná

Dobře stavěná fena, milá hlava, správný skus, dobré postavení a zaúhlení, rovná přední linie, velmi dobré předpoklady srsti, přátelská povaha, velmi dobře se předvádí, pohyb dobrý, veselý ocásek

Sylvia Schaffer

(A)

 

Málem bych zapomněl na další novinku. Joyka /matka Vixie/ je ostříhaná a jestli ji to sluší to nechám čistě a jen na Vás :) :) :)

Joy a Rebeka

 

 19. dubna 2010

tak a máme za sebou naší první agility intenzivku. Vyrazili jsme s Lucinkou, Filipem, Algi a Darcy směr Větřkovice, kde jsme agilitili pod vedením Lucy. Byly to moc fajn chvilky, zvláště kvůli velmi dobré společnosti jak lidské tak také psí. Vixinka se snažila a já ji to úspěšně kazil. :) Večer jsme měli táborák a pak alou do postele a do neuvěřitelného mrazu. Počasí nám přálo oba dva dny. Máme také pár fotek.

Algi, Vix, Darcy Vix Algi, Vix, Darcy Vix Vix Vix  

16. dubna 2010

 

10. dubna 2010

Národní výstava psů Ostrava

třída mladých

Výborná

Větší fena, střední kostry, pěkná hlava, nůžkový skus, dobrá linie hřbetu, pohyb s trochu vyšší kadencí, dobré osrstění, dobré předvedení.

Otakar Vondrouš 

(ČR)

 

 12. dubna 2010

tento víkend nám přinesl:

PÁTEK: celé dopoledne i začátek odpoledne se nesl v duchu Vixinčina odpočívání a mého uklízení. Chystali jsme se na vzácnou návštěvu Martiny s Joykou. Ty k nám dorazily kolem páte hodiny a následně jsme vyrazili na procházku k nám do lesa. Vixinka si plnými doušky užívala Joyky a my s Martinou pokecali o všem možném. Později se k nám přidala i Lůca se svojí smečkou a Joyka se viděla po dlouhé době se svým bratrem Neem. Jelikož celou dobu počasí nebylo příliš vlídné tak Vixie podle toho taky vypadala. Koupat se mi ji však nechtělo a tak jsem si řekl, že ji okoupu až v sobotu ráno.

SOBOTA: Jakmile jsem ráno stanul, vyrazil  jsem s holkama ven. Opět pršelo a Vixie si bahna řádně uživala. Po návratu domů jsem si řekl, že koupat nebudu, že kruh s borderkama bude stejně venku, tak jako minulý rok, tak proč bych to taky dělal že? Po zbalení všech důležitých věci, jsme s Martinou a psíma holkama vyrazili směr Výstaviště. Cesta byla rychlá a na místě jsme byli kolem osmé hodiny a já se dověděl, že kruh č. 3 je v hale. No bylo to nemilé zjistění, zvláště po tom, co jsem viděl ostatní borderky vykoupané a taky patřičně bílé. Vixie při nácviku v kruhu vypadala jako by se zrovna vrátila z ohrady s ovcema :). Před námi bylo cca 50 psů, takže času bylo docela dost.alu. Naštěstí jsme na výstavě potkali spoustu známých tak čas plynul docela rychle a najednou jsme byli na řadě. Vixinka před tím podstoupila velkou přípravu pod taktovkou Lucinky, za což ji děkuji, a už jsme šli do kruhu. Bylo nás tam osm. Vixie byla ze všech nejmladší a patřičně si to v kruhu užívala. Sem tam si z radosti povyskočila a pan rozhodčí si toho všiml a už jsme to měli zapsáno v posudku. Výsledné ocenění znělo Výborná. Jsem hrozně rád, že Vixie byla tak dobře ohodnocená. Jakmile jsme se z kruhu vrátili, Vix míříla rychle do t-campu a na řadu se dostala Joyka. Před vstupem do kruhu jsme si s Joykou procvičili poslušnost a za chvíli jsme již byli v kruhu. Joyka šla moc pěkně a panu rozhodčímu se líbila a získala oceněnění Výborna 1 a získala titul CAC a tím také splnila podmínky pro udělení tutilu Český šampion. Po výstavě jsme vyrazili i s Luckou a Face na krátkou procházku k Ostravici. Holky si to patřičně užili a Lucka udělala moc pěkné fotky, které můžete vidět zde.

NEDĚLE: se nesla v duchu procházky. Vyrazili jsme společně s Filipem, Lůcou, Lucinkou, Ondrou, Ájou, Radimem, malým Davídkem a našimi psími mazlíky směr Myslivna. Cesta byla moc příjemná a to z velké části bylo zásluhou milého doprovodu. Pesani se cestou rochnili v potoku a užívali si možnosti volného pohybu po lese. Po krátké zastávce na občerstvení jsme pak vyrazili zase zpět domů. Vixinka byla z celého víkendu hrozně unavená a jakmile jsme dorazili domů hned usnula a spala a spala jako šípková Růženka.

Face Vixie Joy Face, Joy, Vixie 

6. dubna 2010

V sobotu jsme s Vixie vyrazili na delší procházku směr Hlučín. Vixinka si zadováděla na Štěrkovně a pak také cestou zpět v Opavici. Při zpáteční cestě jsme si udělali malou zastávku na Loděnici. Za pět hodin jsme byli zase zpět doma a Vixie lehla a spala. Z výletu mám pár fotek, ale totálně nestíhám tak snad příště zde něco málo přidám.

V neděli jsme ráno vyrazili směr obrany. Tento den byl pro nás velkým zlomem, protože Vixie poprvé kousala na rukáv a byla chválená, že se uklidnila a není z ní takový malý nerváček. Na další obrany se chystáme ve čtvrtek tak doufám, že jí to půjde stejně dobře jako v neděli.

 2. dubna 2010

Tak a máme za sebou první velký trénink agility. Včera jsme s Vixie vyrazili společně s Lucou do Zábřehu, kde jsme společně s dalšími trénovali. Vixince to docela šlo a mně to začalo bavit. Takže v tréninku jistě budeme i nadále pokračovat. Škoda jen, že nám počasí nepřeje a tak dnes místo tréninku budeme doma :(. Snad se příští týden počasí umoudří a my zase vyrazíme na cvičák.

Vixinka prošla dalším měřením a vážením a momentální stav ukazuju 50 cm a 17,45 kg. Přikládám také fotky od Toma z našeho posledního velkého výletu za štěňátky.

   Vix Vix Vix Vix  

22. března 2010

další víkend tentokráte již jen z poloviny pracovní máme za sebou. Vixie byla v sobotu na hlídání u Filipa a Darcy a myslím, že si to patřičně užila. Jen nevím zda Darcy z toho má stejný pocit. :) Vixie je opravdu k neutahání a Darcy to zažila na vlastní kůži. Filipovi moc děkuji za to, že Vix pohlídal.

V neděli jsme vyrazili společně s Vosami na návštěvu štěňátek za Hankou, Jirkou a Matýskem. Následně jsme vyrazili na procházku, jelikož se začalo kazit počasí, šli jsme brzy zase zpět na chatu za štěňaty. Když se štěňátka vypustlia ven z chatky, tak se najednou počet psů rozrostl o dalších osm. Takže naši společnost dělali: Neo, Boomie, Monty, Misík, Algi, Iky, Eliška, Airínka, Kača, Ejra, Rita, Bafinka, Líza, Bery, Baryček, Airin, Barunka, Nika, Lisa, Dolar, Dájen, Dejli, Dáreček, Diego, Dasta a v neposlední řadě Vixie. To byla parta co? :)

Ikea Foxy Fox Vixie a Boomie Vixie, Neo, Monty Vixie, Neo, Monty Vixie, Neo, Monty Algida Ice Rainy Love 

15. března 2010

tak po dlouhé době alespoň pár řádků. Vixinka oslavila 11. března svých 9 měsíců a má se stále čile k světu. Jelikož jsem poslední dobou hrozně často a dlouho v práci, chodí Vixie po návštěvách. Všem moc děkuji za její hlídání. Teď v sobotu byla u hodné tety Lucinky. Celý den blbla s kámoškou Algidou a myslím, že si to pořádně užila. Lucinka má nějaká videa. Jestliže se některé dostane do elektronické podoby, tak Vám ho zde předvedu :)

 20. února 2010

Vixinka má za sebou zdárně osm měsíců. Podstoupila také další měření a vážení na veterině. Momentální měří 50 cm a váží 17,7 kg.

Konečně se povedlo také rozluštit poslední větu v posudku z Brna. Děkuji za překlad Janě a Martině za zprostředkování. Takže poslední věta zní: "Přední nohy žíhané."

 

 11. února 2010

takže :) :

Airy Vixen Graceful Avalanche - třída dorostu - Mezinárodní výstava psů Brno - Velmi nadějná

 

6. února 2010

Mezinárodní výstava psů Brno

třída dorostu

Velmi nadějná

Sedmiměsíční černobílá fena s typicky členěnou samičí hlavou, plnochrupá, s nůžkovým skusem, hnědé oči, dobré čelo, dobrý front, přední nohy žíhané, příjemná sympatická srst, pohyb plynulý a paralelní, dobré vedení v běhu, klidné a přátelské povahy

R.Blessing(D)

 

 6. února 2010

tentokrát jsme společně s Verčou, Tomem a Airinkou vyrazili do Brna na Mezinárodní výstavu. Posuzoval dánský rozhodčí Blessinger. Vixinka byla v dorostu a opět s třemi dalšími fenkami a ohodnocena byla jako Velmi nadějná. Pan rozhodčí udělil pouze první místo a to jsme nezískali. Posuzování však bylo velmi důkladné a dlouhé, takže výstava trvala až do odpoledních hodin. Posudek je v němčině a tak nadrápaný, že mám obavy,že ho nikdo nikdy nepřeloží  :) Naší poslední šancí je Martina a její kamarádka, jestli se jí povede posudek přeložit, tak ho následně zveřejním. Na výstavě se Vixie setkala s Badem a musím říct, že mi připadá jako by mu z oka vypadla. Přikládám také pár fotek, jejíchž autorem je Tom.

     

   

3. února 2010

a máme za sebou další měření a vážení. Vixie překročila zdárně hranici 17 kg :) a výškově je na tom stále stejně, cca 51 cm.

Vixie Vixie Vixie   

23. ledna 2010

Airy Vixen Graceful Avalanche - třída dorostu - Mezinárodní výstava psů Trenčín- Velmi nadějná

 

23. ledna 2010

Mezinárodní výstava psů Trenčín

třída dorostu

Velmi nadějná

Jemně modelovaná hlava, dobrý front, správně zaúhlená, dobrá v pohybu

Tibor Havelka (Sk)

 

Vixie ma za sebou další výstavu. Tentokrát jsme vyrazili společně s Verčou, jejími rodiči a Airinkou do zahraničí až do dalekého Trenčína :) cesta to byla relativně pohodová, ikdyž venkovní teplota se pohybovala okolo mínus 18 stupňů a to jsem si říkal, že je pořádná zima. Dnes 24. ledna se teplota v Ostravě pohybuje kolem mínus 23 stupňů a to je teprve pořádná zima. Úžasných mínus 18 je dávno pryč. Jen doufám, že větší zima už nebude. Teď ale zpět k výstavě. Výstava probíhala v hale č. 7 v kruhu 10. Před borderkami šly ještě dvě plemena a pak už šli psy a za chvíli přišly na řadu fenky. Vixinka si tentokráte výstavu opravdu užívala, skákala po mně co to jen šlo a na závěrečné hodnocení dokonce štěkala. Asi souhlasila s panem rozhodčím. Ten Vixie ohodnotil jako VELMI NADĚJNOU a když hodnotil Vix tak řekl, že u borderek si nejvíce cení pohybu a že Vixie je v pohybu velmi dobrá. Nakonec nás dokonce vyzval k účasti v závěrečném kruhu, ale jelikož jsem neměl sebemenší ponětí co to znamená tak jsem čekal. Na závěr ve třídě šampiónů šla Airinka, která získala hodnocení Výborná 1 CAC. Následovalo kolo všech výborných a vybrání nejlepšího jedince border collie a udělení titulu CACIB. No ale o tom, že by Vix měla jít zpět do kruhu nebyla ani zmínka a tak jsme se rozhodli vyrazit směr Ostrava. Musím někde pořádně prozkoumat jak vlastně fungují výstavy a snad již příště budu moudřejší.

 12. ledna 2010

první video Vixie. MOOOOOC za něj děkujeme Lucince. Ještě jednou díky moc.

 

11. ledna 2010

Vixinka oslavila svých 7 měsíců. Po nedělní výstavě jsem šel s Vixie do lesa, kde se pořádně vylítala. Z procházky je i pár fotek, které dodám co nevidět.

      

 

10. ledna 2010

Airy Vixen Graceful Avalanche - třída dorostu - Národní výstava psů Olomouc - Velmi nadějná 2

 

10. ledna 2010

V. Hanácká NVP Olomouc

třída dorostu

Velmi nadějná 2

Jemně modelovaná hlava, ještě nehotový front, správně zaúhlená, dobrá v pohybu

Tibor Havelka (Sk)

 

Dnes jsme se i za nepříznivého počasí zúčastnili naší první výstavy. Do Olomouce jsme se vydali společně s Lucinkou a Algidou. Měla s námi jet také Verča, ale den předem svojí účast zrušila (špatné počasí) a tak nám s Lucinkou nezbývalo nic jiného než, že si vystavíme holky sami. Díky tomu jsem zažil asi ty nejhorší chvilky svého života. Snad ani při maturitě jsem neměl takovou trému. Naštěstí Vixinka se chovala přímo ukázkově, krásně v kruhu klusala a pak také stála. Nakonec z toho bylo druhé místo s oceněním Velmi nadějná 2. Algida v Mezitřídě dostala ohodnocení Výborná 1. Moooc gratulujeme.

Na další výstavu se chystáme za 14 dní a pojedeme do Trenčína, takže zahraničí :) Tentokrát však již Vixinku bude vystavovat Verča tak doufám, že hodnocení bude ještě lepší :) Veru musíš se snažit :)

   

 5. ledna 2010

tak a máme tady další rok. S Vixinkou jsem byl u veterináře na dalším vážení a momentálně má 16.6 kg. Výška je tak cca 51 centimetrů. V neděli jsem byli na dalším tréninku obran a jak to tak vypadá, budeme mít asi naše první video a děkovat za něj budeme Lucince. Máme se tedy na co těšit.

Vixie leden 2010 Vixie leden 2010 Vixie leden 2010 Vixie leden 2010 

TOPlist